Dowiedz się, jak poprawnie analizować dane w e-commerce [webinar] →

Strategie skutecznych kampanii reklamowych na Dzień Kobiet: wykorzystanie trendu self-care do zwiększenia sprzedaży

/

/

Strategie skutecznych kampanii reklamowych na Dzień Kobiet

W erze e-commerce Dzień Kobiet (8 marca) wyłania się jako znacząca okazja do świętowania i doceniania kobiet w sposób, który idzie ręka w rękę z rosnącym trendem self-care. Ten dzień oferuje markom unikalną szansę na nawiązanie głębszego kontaktu z kobiecą częścią swojej klienteli, przedstawiając produkty i usługi, które wspierają dobrostan i samopoczucie płci pięknej. W kontekście marketingowym Dzień Kobiet przekształcił się w kluczowy okres roku, w którym firmy mogą podkreślić swoje zaangażowanie w poprawę codziennej jakości życia kobiet, prezentując oferty zgodne z ideą dbania o siebie.

Dzień kobiet w e-commerce

W miarę jak trend self-care zyskuje na popularności, konsumenci, szczególnie kobiety, coraz świadomiej szukają produktów i doświadczeń, które oferują odprężenie, relaks i moment dla siebie. Dzień Kobiet staje się więc idealną okazją do promowania asortymentu związanego z wellness, urodą, zdrowiem czy aktywnością fizyczną, zachęcając do świętowania poprzez pielęgnowanie siebie. 

Dziś dowiesz się, jak odpowiednio zaplanowane kampanie marketingowe na Dzień Kobiet zwiększają sprzedaż, ale także budują trwałe, pozytywne relacje z klientkami, celebrując ideę dbania o siebie. Sprawdź zatem, jak wykorzystać ten wyjątkowy czas, aby inspirować i wspierać kobiety w ich codziennych dążeniach do lepszego samopoczucia. 

Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał kampanii reklamowych z okazji Dnia Kobiet w e-commerce

Poznaj zasady projektowania kreacji do Meta Ads

Klikając "Chcę poradnik" wyrażam zgodę na zapis do newslettera adcookie, który może zawierać informacje marketingowe, w tym wysyłkę treści freemium. Jednocześnie wyrażam zgodę na Politykę prywatności oraz Regulamin Newslettera.

KROK 1: Analiza rynku i zachowań konsumentów

Dzień Kobiet, obchodzony każdego roku 8 marca, staje się w kalendarzu e-commerce, odzwierciedleniem rosnącego zapotrzebowanie na produkty i usługi związane z self-care, wellness i osobistym rozwojem. Analiza rynku i zachowań konsumentów w tym okresie ujawnia ciekawe wzorce zakupowe, które mogą służyć jako drogowskaz dla marek planujących swoje kampanie. 

Dane i statystyki dotyczące zakupów

 • Zwiększony ruch w e-commerce: Statystyki pokazują, że w okresie prowadzącym do Dnia Kobiet, sklepy internetowe notują znaczący wzrost ruchu, co przekłada się na większą liczbę transakcji. Konsumenci szukają prezentów, które celebrują kobiety w ich życiu, ale również produktów, które sami mogą sobie podarować w duchu self-care. 
 • Popularne kategorie produktów: Wśród najpopularniejszych kategorii zakupowych w tym okresie znajdują się kosmetyki i produkty do pielęgnacji, moda, biżuteria, akcesoria wellness, książki oraz doświadczenia, takie jak vouchery na usługi spa czy zajęcia sportowe. 
 • Personalizacja oferty zakupowej: Coraz więcej konsumentów ceni sobie produkty spersonalizowane lub doświadczenia dostosowane do indywidualnych zainteresowań, co stanowi świetną okazję dla marek do zaoferowania unikatowych propozycji.

Zmieniające się trendy i preferencje konsumentów

 • Nacisk na autentyczność i znaczenie: Konsumenci, szczególnie kobiety, coraz bardziej poszukują marek, które oferują coś więcej niż tylko produkt. Ważne staje się przesłanie marki i jej autentyczność, a także sposób, w jaki produkty mogą przyczynić się do poprawy samopoczucia. 
 • Zainteresowanie zrównoważonym rozwojem: Trendy zakupowe wskazują również na rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi i etycznymi. Konsumentki coraz częściej wybierają marki, które dbają o środowisko i społeczność. 
 • Doświadczenia ponad produkty: Warto zauważyć, że wiele kobiet preferuje otrzymywanie prezentów, które oferują unikalne doświadczenia zamiast tradycyjnych produktów. Jest to trend, który marki mogą wykorzystać, oferując niezapomniane wrażenia związane z self-care i relaksem. 

Różnice między kobietami a mężczyznami

Chociaż Dzień Mężczyzn nie jest tak powszechnie obchodzony jak Dzień Kobiet, obserwuje się również wzrost zainteresowania produktami skierowanymi do mężczyzn. Marki mogą zatem rozważyć rozszerzenie swojej oferty o produkty i usługi, które odpowiadają na te zainteresowania, jednocześnie podkreślając ideę dbania o siebie niezależnie od płci. 

KROK 2: Strategie skutecznych kampanii

Rozwój strategii marketingowej na Dzień Kobiet wymaga kreatywności, empatii i zrozumienia potrzeb współczesnych kobiet. Oto kilka sprawdzonych praktyk i pomysłów na to, jak zaplanować kampanie reklamowe, które nie tylko zwiększą zaangażowanie, ale i sprzedaż, wzbogacając jednocześnie relacje z klientkami. 

Najlepsze praktyki i kreatywne pomysły

 • Kampanie oparte na storytellingu: Ludzie uwielbiają historie, a te, które rezonują z ich własnymi doświadczeniami lub aspiracjami, są szczególnie potężne. Utwórz kampanię, która opowiada historie prawdziwych kobiet, ich osiągnięć, wyzwań lub codziennych rytuałów self-care. Może to być seria postów na blogu, filmy wideo czy posty w mediach społecznościowych, które celebrują różnorodność i siłę kobiet. Użyj tych materiałów w swoich kampaniach Meta Ads.  
 • Wykorzystanie AR (Augmented Reality) do personalizacji doświadczeń zakupowych: Technologia AR może umożliwić klientkom wypróbowanie produktów, takich jak kosmetyki czy akcesoria, w zaciszu własnego domu. To innowacyjne podejście może zwiększyć zaangażowanie i przekonanie do zakupu.

  Na przykład, marka kosmetyczna może stworzyć serię interaktywnych filtrów AR dla swojej najnowszej linii pomadek, umożliwiających użytkownikom Instagrama wypróbowanie różnych kolorów. Po wybraniu odpowiedniego odcienia klientki mogą bezpośrednio z filtru przejść do strony produktu w sklepie internetowym, co znacznie skraca proces zakupowy i zwiększa prawdopodobieństwo konwersji. Takie innowacyjne podejście nie tylko uatrakcyjnia zakupy online, ale również zwiększa zaangażowanie i buduje pozytywne doświadczenia związane z marką. 

Personalizacja ofert

 • Segmentacja bazy klientów: Wykorzystaj dane o swoich klientach do stworzenia spersonalizowanych kampanii, które trafią do różnych grup na podstawie ich wcześniejszych zakupów, preferencji i zachowań. Możesz na przykład stworzyć różne wiadomości dla nowych klientek, stałych klientek oraz tych, które wykazały zainteresowanie konkretnymi kategoriami produktów. 
 • Personalizowane zniżki i oferty: Zaproponuj klientkom spersonalizowane kody rabatowe lub oferty, które odzwierciedlają ich indywidualne zainteresowania i historię zakupów, co może znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo konwersji. 

   

Wykorzystanie mediów społecznościowych

 • Segmentacja bazy klientów: Wykorzystaj dane o swoich klientach do stworzenia spersonalizowanych kampanii, które trafią do różnych grup na podstawie ich wcześniejszych zakupów, preferencji i zachowań. Możesz na przykład stworzyć różne wiadomości dla nowych klientek, stałych klientek oraz tych, które wykazały zainteresowanie konkretnymi kategoriami produktów. 
 • Personalizowane zniżki i oferty: Zaproponuj klientkom spersonalizowane kody rabatowe lub oferty, które odzwierciedlają ich indywidualne zainteresowania i historię zakupów, co może znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo konwersji. 

   

Wykorzystanie mediów społecznościowych

 • Interaktywne kampanie: Uruchom konkursy lub wyzwania, które zachęcą kobiety do dzielenia się swoimi historiami lub momentami self-care, używając specjalnego hashtagu. To nie tylko zwiększy zaangażowanie wokół Twojej marki, ale też pozwoli zbudować społeczność wokół wspólnych wartości. 
 • Współpraca z influencerami: Znajdź influencerki, które pasują do wartości Twojej marki i mają autentyczny związek ze swoimi obserwatorami. Mogą one pomóc w promowaniu Twoich produktów w sposób, który wydaje się naturalny i wiarygodny, docierając do szerszej publiczności. 

Gdy nawiązujesz współpracę z influencerami, upewnij się, że umowa zawiera możliwość wykorzystania przez Twoją markę wygenerowanych materiałów (takich jak zdjęcia, wideo, posty) w swoich przyszłych kampaniach marketingowych. Dzięki temu, zamiast jednorazowego wzrostu ruchu, który często obserwuje się w dniu publikacji przez influencera, możesz zapewnić stały dopływ użytkowników z tych materiałów. Repostowanie, wykorzystywanie w newsletterach, reklamach płatnych czy na stronie internetowej, to doskonały sposób na przedłużenie życia kampanii i maksymalizację jej ROI. Takie podejście nie tylko zwiększa wartość z inwestycji w influencer marketing, ale również umożliwia budowanie spójnej narracji marki na różnych platformach i kanałach komunikacji. 

Email marketing

 • Przygotowanie spersonalizowanych kampanii email: Stwórz serię emaili, które nie tylko informują o promocjach z okazji Dnia Kobiet, ale również dostarczają wartościowe treści, takie jak porady dotyczące self-care, inspirujące historie czy ekskluzywne oferty. Upewnij się, że Twoje wiadomości są dostosowane do interesów i potrzeb odbiorców, co zwiększy ich skuteczność. 
 • Automatyzacja i segmentacja: Wykorzystaj narzędzia do automatyzacji marketingu, aby wysyłać spersonalizowane wiadomości do różnych segmentów Twojej bazy klientów. Dzięki temu każda klientka otrzyma ofertę, która najlepiej odpowiada jej zainteresowaniom. 

Wdrażając te strategie reklamowe, marki mogą nie tylko zwiększyć swoją sprzedaż w okresie Dnia Kobiet, ale również wzmocnić relacje z klientkami, pokazując zrozumienie i wsparcie dla ich potrzeb i wartości. 

Case Study: Kampania Glov na Dzień Kobiet

Tło kampanii: 

W 2023 roku marka Glov, renomowany producent innowacyjnych akcesoriów kosmetycznych, nawiązała współpracę z luksusowym Hotelem Santa Natura Resort & SPA. Celem tej inicjatywy, zorganizowanej specjalnie na Dzień Kobiet, było zaangażowanie klientek marki Glov w konkurs z atrakcyjną nagrodą główną: weekendowym pobytem w Hotelu Santa Natura Resort & SPA, voucherem do SPA oraz pakietem bestsellerów Glov, idealnie wpisującym się w trend self-care. 

Koncept kampanii reklamowej: 

Centralnym elementem kampanii było stworzenie angażującego konkursu, który zachęcał użytkowniczki do odpowiedzi na proste pytanie. Kluczowe było zaprojektowanie zadania konkursowego jako łatwego i przystępnego, obniżając tym samym barierę uczestnictwa i zachęcając większą liczbę osób do wzięcia udziału. Osoba z najciekawszą odpowiedzią wygrała weekend w Hotel Santa Natura Resort & SPA, voucher do SPA oraz zestaw od Glov (,,niezbędnik na wyjazd do spa”): 

 • Szlafrok GLOV® 100% Linen 
 • 100% Linen Hair Wrap 
 • Szczotka do ciała GLOV® Ionizing Dry Body Brush  
 • Rękawica do mycia twarzy i demakijażu GLOV® Original Fiber Mitt 
 • Akcesorium do peelingu ust GLOV® Scrubex  
 • Wygładzająco- nawilżające masełko do ust GLOV® Lip 
 • Nawilżająco-regenerujący krem do twarzy GLOV® Skin Harmony 
 • Emolientowa maska do włosów GLOV® 

Cała nagroda opiewała na wartość niecałych 3 000 zł. 

Realizacja i promocja: 

Do promocji kampanii na Dzień Kobiet, Glov wykorzystało media społecznościowe, dedykowane kampanie reklamowe oraz newslettery, zwracając szczególną uwagę na kreacje reklamowe. Kreacje te skupiały się na głównym czynniku motywującym do zaangażowania – atrakcyjności nagród. Przedstawiając szczegółowo, co uczestniczki mogą wygrać, kreacje utrzymane były w spójnej stylistyce i kolorystyce marki Glov. Dzięki temu użytkowniczki mogły łatwo zidentyfikować i powiązać reklamy z marką, co przyczyniło się do szybszego i bardziej intensywnego zaangażowania. 

Glow - case study Dzień Kobiet
Glow - case study

Uruchomione kampanie reklamowe w Meta Ads miały dwa główne cele: generowanie ruchu na dedykowaną stronę lądowania konkursu i konwersję w postaci wypełnienia formularza konkursowego. Efektywność tych działań była możliwa dzięki celowemu projektowaniu kreacji, które nie tylko przyciągały uwagę, ale także wyraźnie komunikowały wartość uczestnictwa w konkursie. Zaawansowane funkcje algorytmów Meta Ads pozwoliły na optymalne wykorzystanie budżetu reklamowego, maksymalizując zasięg i skuteczność kampanii. 

Rezultaty przeprowadzonej kampanii reklamowej: 

Kampania cieszyła się pozytywnym odbiorem i wysokim zaangażowaniem ze strony klientek, co było efektem atrakcyjnej nagrody i dobrze zaprojektowanej strategii promocyjnej. Marka Glov zyskała nową bazę użytkowników i zwiększyła lojalność klientek, doskonale wpisując się w trend self-care i podkreślając znaczenie dbania o siebie. 

Wnioski: 

Kampania pokazała, jak strategiczne połączenie atrakcyjnej nagrody, prostego mechanizmu uczestnictwa i skutecznych działań promocyjnych może przynieść wymierne korzyści dla marki, jednocześnie celebrując ważne wartości i potrzeby klientek. Skupienie się na trendzie self-care nie tylko zwiększyło zainteresowanie konkursami, ale także wzmocniło pozytywny wizerunek marki Glov jako firmy, która rozumie i wspiera swoje klientki w codziennym dążeniu do dobrego samopoczucia. 

Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał kampanii reklamowych z okazji Dnia Kobiet w e-commerce

Poznaj zasady projektowania kreacji do Meta Ads

Klikając "Chcę poradnik" wyrażam zgodę na zapis do newslettera adcookie, który może zawierać informacje marketingowe, w tym wysyłkę treści freemium. Jednocześnie wyrażam zgodę na Politykę prywatności oraz Regulamin Newslettera.
Dominika Rozprzak

Autorka: Dominika Rozprzak

Umów darmową
godzinną konsultację

Zobacz podobne wpisy na
blogu:

Scrolluj w bok

Employer branding — czyli dlaczego najlepszym wabikiem na nowego pracownika, jest ten, którego już zatrudniasz

Jak zaplanować proces onboardingu, żeby oszczędzić stresu pracownikowi i pracodawcy, i dlaczego zacząć jeszcze przed rozpoczęciem pracy

Zobacz podobne
wpisy na blogu:

Scrolluj w bok

Sprzedaż internetowa rozwija się w zastraszająco szybkim tempie, dlatego nikogo nie dziwi już fakt, że aby sklep internetowy przynosił, jak największe zyski, potrzebna[...]

Umów darmową konsultację

Skorzystaj z wiedzy naszego zespołu i sprawdź jak możemy pomóc Twojej marce!

Wysyłając wiadomość akceptuję politykę prywatności oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach kontaktowych, jak również w celach wynikających z treści zapytania.

Umów darmową konsultację

Skorzystaj z wiedzy naszego zespołu i sprawdź jak możemy pomóc Twojej marce!

Wysyłając wiadomość akceptuję politykę prywatności oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach kontaktowych, jak również w celach wynikających z treści zapytania.